Де я втрачаю тепло у своєму будинку?

Ви коли-небудь замислювалися, чому в одній кімнаті у вашій оселі приємно і тепло, а в іншій дуже холодно? Холодний будинок чи кімната суттєво збільшує витрати енергоносіїв та знижує рівень вашого комфортного проживання. Теплові втрати також відображаються на вартості комунальних послуг, тому перед нами постає необхідність визначення тепловтрати будинку.

Підтримка постійної температури у вашому будинку взимку може виявитися програшною битвою, враховуючи ймовірні втрати тепла через стіни, вікна та двері, коли температура зовні нижча, ніж усередині вашого будинку. Іноді джерелами теплових втрат можуть бути не лише стіни чи двері, тому в даній статті ми поділилися деякими місцями, через які ваш будинок може втрачати тепло.

Найпоширеніші види тепловтрат

Витоки тепла в будинку можливі за багатьма причинами, кожну з яких необхідно враховувати при проектуванні та будівництві житла, чи ремонті:

  • Втрати тепла через стіни. Цей вид теплових втрат характеризується найбільшою площею поверхні. На стіни доводиться найбільші тепловтрати будинку, іноді їх частка може становити до 40%. На цих ділянках будівлі відбувається найбільших втрат тепла – це кути будинків, місця сполучення різних будівельних конструкцій, бетонні перемички і т.д;
  • Ще одна причина - радіатори батарей опалення. Батареї можуть бути розташовані дуже близько до стін, внаслідок чого фактично «гріється вулиця», а теплоносій в системі охолоджується набагато швидше;
  • Теплові втрати через підлогу. Якщо в будинку холодно, це може свідчити про недостатню теплоізоляцію підлоги, яка має контакт з неопалювальними підвальними приміщеннями або холодним фундаментом;
  • Витік тепла в будинку через стелю. Цей вид тепловтрат обумовлений прагненням теплого повітря підніматися вгору;
  • Тепловтрати будинку через вікна. Незалежно від якості вікон і склопакетів, найбільша кількість тепла залишає будинок саме через них. Ефективним методом боротьби з витоком тепла в цьому напрямку є розумне скорочення площі скління;
  • Витік тепла через систему вентиляції. Цей вид тепловтрат виникає через проникнення холодного повітря по вентиляційним ходам і викиду теплого повітря в атмосферу через витяжну систему.

! Якщо в квартирі холодно, насамперед необхідно провести енергоаудит, метою якого є визначення місць найбільш інтенсивних теплових втрат.

Що таке енергетичний аудит?

Енергетичний аудит — перевірка й дослідження потоків енергії, для заощадження її у будівлі чи процесі, зменшення кількості енергії, що надходить до системи, без негативного впливу на її витік.

Домашній енергетичний аудит — це перевірка витоків тепла, яка оцінюється самою людиною, яка використовує професійне обладнання (наприклад, тепловізори), задля винайдення найкращих способів підвищення енергоощадності під час обігріву чи охолодження будинку.

Останнім часом (2010 роки) вдосконалення технології смартфонів дозволило домовласникам виконувати складні енергетичні перевірки щодо власних будинків. Звертаємо увагу, що тепловізор GTC 400 C PROFESSIONAL також сумісний і з смартфонами: для цього вам потрібен буде смартфон з версією Android 6.0 або вище / iPhone з iOS 11 або вище.

Для визначення теплових втрат у будинку використовують спеціальний прилад – тепловізор. Він допомагає виявити усі місця, де відбувається втрата тепла. Проводячи тепловізійну зйомку, ви можете одразу визначити всі недоліки в теплоізоляції будівель та споруд, як зовні, так і всередині! Тепловізійне обстеження проводиться, як правило, в холодну пору року при температурі не більше +5°С та при +20°С у будинку, та модель тепловізора GTC 400 C PROFESSIONAL може вимірювати у температурі від -10 °C до +45 °C !

Принцип дії тепловізора ґрунтується на вимірюванні температури досліджуваних поверхонь в інфрачервоному випромінюванні. Отримані зображення – термограми, наочно показують розподіл і значення температури поверхні досліджуваного об'єкта, де кожному значенню температури відповідає певне забарвлення за шкалою.

Тепловізійна діагностика дозволяє виявити приховані дефекти конструкцій та визначити ділянки з підвищеним рівнем тепловтрат.

Безперечними перевагами тепловізійного обстеження за допомогою моделі GTC 400 C PROFESSIONAL можна назвати:

  • Точність та достовірність отриманої інформації;
  • Відсутність необхідності підготовки місця проведення вимірів;
  • Висока продуктивність;
  • Раннє діагностування дефектів теплоізоляції.